(Calosc opracowania tej czesci witryny jest autorstwa p.ana Eugeniusza Popiela z Warszawy)

 

Mając świadomość że noszę historyczne nazwisko, zawsze nurtowało mnie to aby dowiedzieć się czegoś bliższego o swojej rodzinie.
Ponieważ sam nie czułem się fachowcem w dziedzinie genealogii, postanowiłem zamówić opracowanie w fachowej pracowni genealogicznej.
Przy składaniu zamówienia powiedziano mi że opracowanie będzie dotyczyć całego rodu Popielów z dostępnych materiałów archiwalnych.
Dowiedziałem się również że jeśli zależy mi na szczegółowym opracowaniu swojej linii rodowej, to niestety muszę się zająć tym osobiście.
W tej sytuacji zostałem niejako zmuszony do przestudiowania starych ksiąg w Archiwum Państwowym w Radomiu oraz w zasobach gminnych Gminy Głowaczów. Była to ogromna praca bo musiałem uważnie przewertować około 390 ksiąg z lat 1810 do 1940.
Jednak praca ta wciągnęła mnie do reszty, tak że już czwarty rok zajmuję się wzbogacaniem dotychczasowych dokumentów nowymi na bieżąco.
W ten właśnie sposób powstała gruba księga zawierająca ogólne wiadomości o rodzie Popielów wzbogacona moimi własnymi opracowaniami linii rodowej mojej rodziny.


 

[ Wpis do Ksiegi Gosci ]

[ Biezaca Ksiega Gosci ]

[ Poprzednie Ksiegi Gosci ]

[ Witryna na CD-ROMie ]

 


Jan Popiel  
&
Slawomir Popiel  

Witryna byla zalozona dnia 1998-6-15 i uaktualniona dnia 2007-05-11.
Copyright © 1998. Jan Popiel i Slawomir Popiel.